فرهنگ لغات وبستر رهبری رو به عنوان «قدرت یا توانایی هدایت افراد دیگر» تعریف کرده، اما بیشتر مردم رهبری رو چیزی بالاتر از این تعریف میدونن. از هرکی بپرسید که رهبر بودن به چه معناست، شاید هر بار جوابی منحصربه فرد می شنوین؛ چون هر فردی ایده ی خودشو در مورد رهبری داره و هم هر رهبری به شکل ی خود تیمش رو هدایت می کنه. بعضی افراد فکر می کنن رهبری به معنای راهنمایی بقیه واسه تکمیل یک تکلیف خاصه، و یه سریای دیگه باور دارن رهبری یعنی انگیزه دادن به اعضای تیم تون تا بهترین کارکرد رو از خود نشون بدن. با اینکه تعاریف جور واجور هستن، کل نظرات صورتا مشترکی دارن: رهبران افرادی هستن که میدونن چیجوری به اهداف برسن و چه جوری افراد رو درزمان این راه تشویق کنن. در این مقاله از صاحبان کسب وکار، مدیران و کارشناسان پرسیده شده که به نظرشون رهبری چیه و در جواب ۳۳ تعریف مختلف از رهبری ارائه شده.

کیتی کریستی (Katie Christy)، بنیان گذار Activate Your Talent:

«رهبری نه تنها توانایی درک و اجرا استعدادهای درونیه، بلکه به کار بردن مؤثر نقاط قوت تیم واسه تکمیل یک مأموریته. هیچ نسخه منحصربه فرد، جواب کلیدی یا فرمولی واسه رهبری وجود نداره. رهبری به معنای بروز متواضعانه و درست شخصیت منحصربه فرد شما طبق بهبود محیطیه که در اون حضور دارین.»

رهبری چیه؛ تعریف رهبری از دید ۳۳ مدیر برجسته دنیا  آموزشی

باب رینا (Bob Reina)، مؤسس و مدیرعامل Talk Fusion:

«رهبری یعنی داشتن قلبی فداکار و رضایت همیشگی واسه به فکر بقیه بودن و کمک کردن.»

سمی کوهن (Sammy Cohen)، از پایه گذاران Neon Bandits:

«واسه من، رهبری یعنی استفاده نقاط قوت و توجه به نقاط ضعف با کارآمدترین و مؤثرترین روش ممکن. یعنی تیم تون و خودتون رو بشناسین و بهترین کار رو واسه موفقیت هر دو انجام بدین.»

آندریا واکر-لیدی (Andrea Walker-Leidy)، مالک Walker Publicity Consulting:

«رهبری یعنی توانایی دیدن یک مشکل و یافتن راه حل. افراد بسیاری حاضرن در مورد مشکلات صحبت یا حتی همدلی کنن، اما تعداد کمی پس از دیدن مشکل یا رقابت از عهده ی اون برمی آیند. فقط یک رهبر یک مشکل رو واقعا به عنوان یک رقابت می بینه و می خواد اونو حل کنه. واسه همین افراد می خوان از اینجور فردی پیروی کنن و رهبر واقعی پیروانی داره.»

رهبری چیه؛ تعریف رهبری از دید ۳۳ مدیر برجسته دنیا  آموزشی

متیو آدامز (Matthew Adams)، مدیر ارتباطات Tru-Colour Bandages:

«رهبری، داشتن تواضع واسه اولویت دادن به کارمندانه تا شرکت بتونه رشد کنه. رهبران باید واسه کارمندان شون زمان بذارن و مطمئن شن اونا در محیط کار احساس راحتی می کنن. این اقدام، موثری و بهره وری شرکت رو بالا می بره.»

مارک لیتل (Mark Little)، مؤسس و رئیس Diversified Funding:

«رهبر کسیه که با الگو بودن خود تیم رو هدایت می کنه و شرافت انجام کار درست رو داره، حتی زمانی که این کار مورد قبول بقیه نیس. یک رهبر خوب اثر مثبت بر بقیه می ذاره، اونا رو تشویق می کنه تا افراد بهتری باشن و به الگوی بقیه در زندگی تبدیل شن.»

جوردن فرنچ (Jordan French)، رئیس BNB Shield:

«رهبری خدمت به افرادی کهه واسه شما کار می کنن، اونم با در اختیار قرار گذاشتن ابزاری که واسه موفقیت نیاز دارن. کارکنان شما باید با نگاه رو به جلو، مشتاقانه منتظر مشتری باشن، نه اینکه نگاه شون به پشت سر باشه و انتظار کمکی از طرف شما داشته باشن. رهبری یعنی تشویق چیزی که خوب پیش میره و هدایت از راه قبول مسئولیت زودهنگام و بی معطلی، زمانی که چیزی درست پیش نمی ره.»

مکنزی مرزلوف (Makenzie Marzluff)، بنیان گذار Delighted By:

«رهبری توانایی بیان و دنبال کردن چشم انداز تجاری بدون هیچ عذریه. رهبری به معنای استفاده از شهود واسه هدایت خود و تشویق تیم تون واسه همراهیه. رهبری یعنی گوش دادن به «صدای داخلی»، حتی زمانی که وضع موجود خطرناک، ترسناک و چالشی به نظر می رسه.»

رندی استاکلین (Randy Stocklin)، از پایه گذاران و مدیرعامل Readers.com:

«رهبری به معنای توانایی کمک به مردم واسه رسیدن به چیزهاییه که فکر می کنن ناممکن هستن. رهبران مربیانی صبور واسه رشد مردم و نه بازیکن هستن. رضایت اونا با رسیدن به اهداف از راه بقیه جلب می شه. رهبران به افراد از راه یک چشم انداز مشترک و ایجاد محیطی که در اون احساس با ارزشی و رضایت می کنن، انگیزه میدن.»

میندی گیبینز-کلین (Mindy Gibbins-Klein)، مؤسس REAL Thought Leaders:

«رهبری به معنای داشتن یک چشم انداز و به اشتراک گذاشتن اون با بقیه و تشویق اونا واسه حمایت از چشم اندازتانه، تا زمانی که واسه خودشون چشم اندازی بسازند.»

لیزا کش هانسون (Lisa Cash Hanson)، مدیرعامل Snuggwugg:

«رهبری، توانایی راهنمایی بقیه بدون مجبور کردن ایشان به یک راه یا تصمیم خاصه، طوری که بازم احساس قدرت و موفقیت رو در اونا نگه می داره.»

رهبری چیه؛ تعریف رهبری از دید ۳۳ مدیر برجسته دنیا  آموزشی

استن کیمر (Stan Kimer)، رئیس Total Engagement Consulting by Kimer:

«رهبری مؤثر یعنی جفت و جور کردن چشم انداز و انگیزه واسه یک تیم تا واسه رسیدن به هدفی مشترک با هم کار کنن؛ بعد فهم استعدادها و ایجاد وخوی هر فرد و تشویق تک تک اونا واسه داشتن بهترین کارکرد طبق رسیدن به هدف گروهیه.»

دفنی مالوری (Daphne Mallory)، متخصص کسب وکار خانوادگی در The Daphne Mallory Company:

«رهبری هنر خدمت به بقیه از راه تجهیز کردن اونا با آموزش، وسیله و افراد در کنار زمان، انرژی و هوش احساسی خودتونه تا بتونن بفهمن که هم از نظر شخصی و هم حرفه ای دارای ظرفیت کاملی هستن.»

کتی هیسلی (Kathy Heasley)، بنیان گذار و رئیس Heasley & Partners:

«رهبری یعنی داشتن جسارت کافی واسه داشتن چشم انداز و تواضع واسه تشخیص اینکه در رسیدن به این چشم انداز نیاز به سعی افراد بسیاریه؛ افرادی که وقتی به جای فقط کار کردن، استعدادها و نبوغ خود رو به اشتراک می ذارن، بیشترین احساس رضایت رو دارن. رهبران اینجور فرهنگی به وجود میارن و در خدمت منافع جمعی هستن و اجازه میدن بقیه بلندپروازی کنن.»

الکسیس دیویس (Alexis Davis)، پایه گذار و طراح Hoo-Kong by Alexis Davis:

«از نظر من یک رهبر، فردیه که ورودیا و خروجیای یک کسب وکار رو می دونه، پس می تونه با پیروانش همدلی کنه. جدا از اینکه اثر مثبتی که رهبر بر افراد مورد هدایتش داره، رهبری یعنی تنظیم لحن، انگیزه دادن و الهام بخشی، بزرگ فکر کردن و هیچوقت دست از سعی برنداشتن، حتی زمانی که بقیه می خوان بی خیال شن.»

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   رفتار درمانی و رویکردهای اون؛ این علاج واسه چه اختلالاتی مناسبه؟ 

جودی کروکت (Judy Crockett)، مالک Interactive Marketing & Communication:

«رهبر واقعی از ایجاد چارچوبی که بقیه رو به استفاده از مهارت ها و ایده هاشون تشویق می کنه، اطمینان داره و آزادانه در کل پروژه یا شرکت مشارکت می کنه.»

لری گرفیلد (Larry Garfield)، رئیس Garfield Group:

«در تجربه من، رهبری یعنی سه چیز: گوش دادن، تشویق کردن و قدرت بخشیدن. طی چند سال، سعی کردم یادم بگیرم با گوش دادن فعالانه بهتر کار کنم و مطمئن شوم دیدگاه طرف مقابل رو واقعا درک می کنم و از این اعتماد و همکاری واسه تشویق و قدرت بخشیدن استفاده کنم. رهبری یعنی انتظارات بالایی داشتن و جفت و جور کردن زمان و منابع واسه انجام کاری فوق العاده.»

رهبری چیه؛ تعریف رهبری از دید ۳۳ مدیر برجسته دنیا  آموزشی

دان شونباوم (Dan Schoenbaum)، مدیر عامل Redbooth:

«من رهبری رو اینطور تعریف می کنم: دانستن اینکه چه زمانی باید رهبری و تیمی رو در طول راه راهنمایی کرد و چه زمانی باید یه قدم به عقب برداشت و اجازه داد تا بقیه هدایت کنن. درست مثل ورزشکاری که می دونه در هر زمان دقیقا باید در چه موقعیتی بگیره، یک رهبر تجاری برابری حساس بین اینکه چیجوری به بقیه کمک کنه تا تبدیل به رهبر شن، به آرزوهای شغلی نیرو بده و اینکه به اونا فرصتی واسه درخشش بده.»

کرت اوهلیر (Kurt Uhlir)، مدیرعامل و از مؤسسان Sideqik:

«افراد زیادی مدیریت رو به عنوان رهبری می بینن، در حالی که اینجور نیس. رهبری از تأثیرگذاری میاد و تأثیرگذاری می تونه از هرکی در هر مقام و نقشی ناشی شه. گشاده رویی و معتبر بودن، کمک به بقیه و کار کردن طبق یک مأموریت مشترک، باعث ایجاد تأثیرگذاری می شه. رهبری واقعی وقتیه که دور و بریا شما به شکل مثبت تحت اثر زندگی شما قرار می گیرن.»

دارلن تنس (Darlene Tenes)، بنیان گذار و طراح CasaQ:

«رهبری وقتیه که کسی حاضره در جلو بایستد، به عنوان هدف یا قهرمانی که مسئولیت موفقیت یا شکست یک هدف رو قبول می کنه. هر کسی جرأت نداره یک رهبر باشه و خود خطر کنه که با اینجور مسئولیتایی روبه رو شه.»

کتی ایسلی (Katie Easley)، مؤسس Kate Ryan Design:

«رهبری یعنی خارج شدن از محدوده آرامش و قبول خطر واسه کسب پاداش.»

رهبری چیه؛ تعریف رهبری از دید ۳۳ مدیر برجسته دنیا  آموزشی

آرامش

دارسی ایکنبرگ (Darcy Eikenberg)، پایه گذار RedCapeRevolution.com:

«رهبر کسیه که دقیقا می دونه کارای درست واسه انجام چه هستن و اعتماد به نفس واسه دانستن اینکه چه زمانی اشتباه می کنه و شجاعت انجام کارای درست رو حتی در زمانای سخت داره.»

مت بارنی (Matt Barney)، بنیان گذار و مدیر عامل LeaderAmp:

«رهبری یعنی با رویابافی در مورد چیزی که ممکنه و قانع کردن بقیه واسه کمک به شما واسه تحقق بخشیدن بهش، آینده رو به زمان حال بیارین.»

جری بولاندر (Jarie Bolander)، مدیر عملیات و از مؤسسان Lab Sensor Solutions:

«رهبری یعنی اهمیت دادن به هدف و افراد شرکت تون به جای مشکلات و موفقیت شخصی خود. رهبری یعنی داشتن چشم انداز بزرگ تر که در اون شرکت شما سعی می کنه به طرف اون برود و در عین حال راه رو واسه بقیه باز می ذاره تا رشد کنن و به رهبر تبدیل شن.»

سوزان آشر (Susan Ascher)، مدیر عامل، پایه گذار و رئیس SusanAscher.com:

«رهبر کسیه که شما رو به جایی می بره که تنها نیستین.»

رهبری چیه؛ تعریف رهبری از دید ۳۳ مدیر برجسته دنیا  آموزشی

ماری هانسن (Marie Hansen)، رئیس کالج کسب وکار دانشگاه هوسن (Husson):

«رهبری یعنی استفاده از تأثیرگذاری یک نفر واسه کمک در راهنمایی بقیه واسه رسیدن موفق به یک هدف، بدون میل به شناخته شدن و نبود نگرانی از اینکه بقیه چه فکری می کنن و هم با باخبر شدن از مسائل داخلی یا خارجی که ممکنه نتایج مورد نظر رو تغییر.»

مایکل وومک (Michael Womack)، از مؤسسان hovelstay.com:

«رهبری به معنای یافتن روشایی واسه هدایت بهتر یا انگیزه دادن به تیم نیس، بلکه به معنای شروع از جایی کهه همه با هم برابرند و در زمانی که بقیه نیاز به مربی دارن، شما به مربی تبدیل شید.»

کامل مدین (Tom Madine)، مدیرعامل و رئیس Worldwide Express:

«سبکای رهبری متفاوت هستن، اما هسته ی مرکزی همه شون اینطوریه: رهبران عالی باعث می شن افرادی که رهبری می کنن به چیزی بیشتر از چیزی که بدون رهبری به دست می آوردن، برسن. مؤثرترین رهبران این کار رو نه با ترس، ارعاب یا کینه، بلکه با ایجاد توافقی بر یک هدف مشترک انجام میدن.»

استیو زیتچیک (Steve Zeitchik)، مدیرعامل Focal Point Strategies:

«رهبری یعنی تشویق بقیه واسه پیگیری چشم انداز شما با معیارهایی که شما تعیین کردین تا جایی که به یک سعی، چشم انداز و موفقیت مشترک تبدیل شه.»

کندرا کلمن (Kendra Coleman)، مشاور Sheppard Moscow:

«واسه من، رهبری یک اقدامه، یک تصمیم واسه موضع گرفتن یا قدم برداشتن به خاطر تشویق، الهام بخشی یا تحریک کردن بقیه واسه حرکت کردن با شما. بالاتر از این، مؤثرترین رهبران به قدرت یا عنوان موقعیتی خود واسه رهبری تکیه نمی کنن، بلکه توانایی اونا واسه استفاده از قدرت شخصی شون در ترکیب با استفاده از تأثیرگذاری هدفمند چیزیه که اونا رو مؤثر می کنه.»

جوناس فالک (Jonas Falk)، مدیرعامل OrganicLife:

«رهبری توانایی قبول یک تیم تشکیل شده از افراد متوسط و تغییر اونا به فوق ستاره هاست. بهترین رهبر کسیه که هر روز کارکنانش رو تشویق می کنه تا به بهترینا برسن.»

سونی نیومن (Sonny Newman)، رئیس EE Technologies:

«رهبری یعنی تأثیرگذاری بر بقیه با شخصیت، فروتنی و الگو بودن . نشونه که چه زمانی بقیه بدون هیچ زور یا تحمیلی از یک نفر پیروی می کنن.»

دیوید کاسولو (David Casullo)، رئیس Bates Communications:

«رهبری یک عمل جمعی از طرف تک تک افرادیه که شما بر اونا تأثیرگذار هستین. رفتار شما (اقدامات و کلمات تون) تعیین می کنه چیجوری تأثیرگذار هستین. کار ما به عنوان رهبران، انرژی دادن به دیگرونه.»

منبع : businessnewsdaily

جلسات کاری رو تبدیل به وسیله موفقیت خود کنین


۳

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید