به نظر شما چه چیز باعث به وجود اومدن رهبران فوق العاده می شه؟ شجاعت ؟ هوش بالا در کسب وکار؟ علم تخصصی ؟ توانایی منظم ؟

رهبران فوق العاده، دارای ترکیب مشخصی از مهارت ها هستن. اما ویژگیای دیگری هم دارن؛ ویژگیای خاصی که تعریف شون سخت تره. اگه در نقش رهبری قرار دارین، شاید می خواید بدونین که چه جوری می تونین به «سطح بعدی» برید تا از رهبری خوب به رهبری فوق العاده تبدیل شید.

در این مقاله، ایده ی «رهبری سطح ۵» رو توضیح میدیم که به شما در رسیدن به چیزی که می خواید کمک می کنن. توضیح میدیم که چی واسه رسیدن به عظمتِ رهبری لازمه و چه راه حلایی واسه رسیدن به این سطح از رهبری قابل استفاده هستن.

معرفی رهبری سطح ۵

معنی رهبری سطح ۵ به وسیله جیم کالینز (Jim Collins)، که یک مشاور کسب وکار بود؛ ساخته شد. اون در مقاله ای که در سال ۲۰۰۱ در «Harvard Business Review» چاپ شد؛ در این باره نوشت و نتایج این تحقیق در کتاب معروفش به نام «From Good to Great» منتشر شد.

این معنی در بین مطالعه ای در ۱۹۹۶ و زمانی شروع شد که کالینز شروع به تحقیق در مورد چیزایی کرد که یک شرکت رو فوق العاده میسازن. اون با بررسی ۱۴۳۵ شرکت کارش رو شروع کرد و با ۱۱ شرکت واقعا خوب، کارش رو تموم کرد. این ۱۱ شرکت همه به گفته کالینز به وسیله «رهبران سطح ۵» اداره می شدن.

اون دریافت که این رهبران متواضع هستن و هیچ وقت به دنبال موفقیت واسه مطرح شدن خودشون نیستن؛ اونا تنها واسه موفقیت ارزش قائل هستن و اولین افرادی هستن که سرزنش واسه اشتباهات رو قبول می کنن. کالینز می گه که اونا در زمان تصمیم گیری، به ویژه تصمیماتی که از نظر بیشتر افراد دیگر خطرناکه، بیشتر خجالتی اما نترس هستن.

رهبران سطح ۵، دارای ویژگیایی هستن که در چار سطح دیگر رهبریِ کالینز تعریف شدن. با اینکه احتیاجی نیس که واسه تبدیل شدن به یک رهبر سطح ۵، از تک تک سطوح قبلی عبور کنین، اما باید مهارت ها و ظرفیتایی که در هر سطح از این مجموعه مراتب هست رو دارا باشین.

پس به هر یک از این ۵ سطح نگاهی میندازیم:

سطح ۱: فردی با توانمندیای فوق العاده

در این سطح، شما سهم بسیار مهمی در کارا دارین. شما دارای علم کاربردی بالایی هستین و استعداد و مهارتای مورد نیاز رو واسه انجام یک کار خوب، دارین.

سطح ۲: عضو گروه مشارکت

در سطح ۲، شما از علم و مهارتای خود واسه کمک به موفقیت تیم تون استفاده می کنین و به شکلی مؤثر، تولید کننده و موفق با دیگر افراد در گروه کار می کنین.

سطح ۳: مدیر موثر

اینجا شما قادر هستین تا یه گروه رو به شکل مؤثر منظم کنین تا به اهداف مشخصی برسن.

سطح ۴: رهبر بانفوذ

سطح ۴ بخشیه که بیشتر رهبران برجسته در اون قرار می گیرن. اینجا، شما می تونین یک دپارتمان یا سازمان رو تشویق کنین تا به اهداف عملی و رسیدن به یک چشم انداز برسه.

سطح ۵: رهبر فوق العاده

در سطح ۵، شما تموم تواناییای لازم واسه چار سطح قبلی رو دارا هستین و ترکیب منحصر به فردی از تواضع دارین که واسه برجسته بودن، ضروریه.

چه جوری به یک رهبر سطح ۵ تبدیل شیم؟

واسه تبدیل شدن به رهبر سطح ۵، نیاز به صرف زمان و تلاشه. اما خبر خوب اینه که این کار امکانپذیره، به ویژه اگه شور و اشتیاق لازم واسه رسیدن بهش رو داشته باشین.

دوباره باید تاکید کنیم که احتیاجی نیس از هر مرحله بگذرید تا به سطح ۵ برسین. اما باید تموم ظرفیتای لازم در هر سطح رو داشته باشین تا بتونین به سطح ۵ برسین.

اینجا چند راه حل که به شما کمک می کنن تا از نظر احساسی و حرفه ای رشد کنین، معرفی می شه تا بتونین ویژگیای مورد نیاز واسه رهبری سطح ۵ رو کسب کنین:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   رفع چربیای شکم با ۱۰ حرکت یوگا "

متواضع باشین

رهبران سطح ۵ متواضع هستن. پس، باید یاد بگیرین که به چه دلیل فروتنی مهمه و فهمیده باشین که به چه دلیل خودبینی عمیق و احساسی، بسیار مخربه. بعد باید متواضعانه برخورد کنین. مثلا هر بعضی وقتا تیم شما موفقیتی به دست میاره، حتما به همه اونا به خاطر کار سخت امتیاز بدین.

از طرف دیگر، شما باید به عنوان رهبر گروه، مسئول سعیای تیم تون باشین، حتی اگه همه چیز اشتباه پیش برود.

پیشنهاد:

در بحران مالی ۲۰۰۷-۲۰۰۸ مثالای بسیاری نشون داد که چیجوری رهبران خودبین، خودستا و خودشیفته باعث از بین رفتن شرکت شون شدن. اگه کمیتهای استخدام رهبران سطح ۵ رو استفاده کرده بودن، بخش خیلی از این بحران راحت تر دفع می شد. تواضع حتی در زمان استخدام هم مهمه.

کمک بخواهید

رهبران سطح ۵ بعضی وقتا به اشتباه «ضعیف» میگن، چون در مواقع نیاز، از بقیه کمک می خوان.

با این حال، یاد گرفتن اینکه چیجوری کمک بخواهید یک نقطه قوت واقعیه ،چون به شما اجازه می ده تا از تخصص فردی حرفه ای در بخش ی فعالیت خود، استفاده کنین. پس، نه تنها شما، بلکه کل تیم یا سازمان برنده می شه.

به یاد داشته باشین گای کاوازاکی (Guy Kawasaki) می گه: «بازیکنان A، بازیکنان +A استخدام می کنن، در حالی که بازیکنان B بازیکنان C استخدام می کنن.» اگه بازیکنان +A استخدام می کنین، به چه دلیل نباید از تموم مهارت هاشون استفاده کنین؟ (واقعیت اینه که اگه شما بتونین با موفقیت افراد +A رو استخدام کنین و بیشترین استفاده رو از اونا ببرین، اون وقت تبدیل به یک مدیر +A میشید.)

مسئولیت پذیر باشین

نشونه روشن رهبران سطح ۵ اینه که اونا مسئولیت اشتباهات یا شکستای تیم شون رو بر عهده می گیرن. پس باید حتما مسئولیت تموم اقدامات خودتون (و تیم تون) رو قبول کنین.

انضباط رو گسترش بدین

رهبران سطح ۵ به طور باورنکردنی در کارشون منظم هستن. اونا زمانی که به انجام کاری پایبند می شن، صرف نظر از اینکه چقدر سخته، به انجام اون پایبند می گردن.

اگه قلباً میدونید که حق با شماس، اجازه ندین که افراد منفی باف شما رو از انجام کارتون دلسرد کنن. البته شنیدن نظرات مخالف همیشه مهمه، اما نذارین در زمان تغییر یا یک تصمیم گیری، ترس شما رو تحریک کنه.

افراد مناسب رو پیدا کنین

رهبران سطح ۵ به دور و بریا شون تکیه می کنن. اونا زمانی رو صرف پیدا کردن افراد مناسب می کنن و به اونا کمک می کنن تا کل ظرفیت شون رو شکوفا کنن.

اگه الان یک رهبر یا مدیر هستین، پس بدون فکر باید بدونین که بهترین افرادتان چه کسائی هستن. با این حال، بعضی وقتا باید این فرضیات رو به رقابت بکشین. مقاله تئوری مبادله ای رهبر-پیرو به شما نشون می ده که چه جوری این کار رو انجام بدین تا بتونین هر عضو تیم تون رو به بالاترین لیاقت برسونین.

با اشتیاق هدایت کنین

رهبران سطح ۵ درباره چیزی که انجام میدن اشتیاق دارن و از نشون دادن این اشتیاق ترسی ندارن.

زمانی که به اعضای تیم تون توضیح میدید که چیزی که انجام میدید رو دوست دارین و بهش باور دارین، اونا هم همین گونه می شن. اگه در یافتن مشوقی واسه کارتون مشکل دارین، پس باید به دنبال نفعی انسانی در چیزی که انجام میدید، باشین.

سعی کنین بفهمین که چیجوری می تونین در چیزی که انجام میدید، معنایی پیدا کنین. باید چشم اندازی الهام بخش واسه افرادتان ترسیم کنین. مقاله رهبری تغییر گرا به شما نحوه ی انجام این کار رو نشون می ده.

پیشنهاد:

در بعضی محیطا، یعنی محیطای کاری با اعتماد بالا و مدیریت درست، رهبری سطح ۵ چیزیه که الهام می بخشه، اثبات می کنه و به کار می بندد. با این حال، در محیطایی با اعتماد پایین و کارکرد بد، شاید نیاز باشه که از رهبری سطح ۵ با احتیاط تر استفاده کنین. شک نداشته باشین باید این راه و روش رو به کار ببرین، اما باید آشنایی که «سیاستای شرکتی» شما رو محاصره کردن.

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید