صد درسته که سخته رهبریِ فوق العاده رو به طور دقیق تعریف کرد و اونو فهمید. حتما رهبرانی فوق العاده رو در طول زمان شغلی خود دیده اید، اما اگه از اونا راز موفقیت شون رو بپرسید، سخته واسه تون توضیح دهند که چه کردن تا به رهبری موفق بدل شدن. رهبر فوق العاده یک شخصیت پویاست و یه سری از مهارتای منحصربه فرد رو گرد هم آورده.

رهبران استثنایی چه عادات فوق العاده ای دارن؟ " آموزشی

در این نوشته، به ۱۲ ویژگیِ شخصیتیِ خیلی مهم اشاره می کنیم که رهبران استثنایی هر روز واسه جلو بردن اهداف مجموعه خود به اونا تکیه می کنن.

 

۱. شجاعت

«شجاعت اولین فضیلته و تحقق تموم فضیلتای دیگر رو ممکن می کنه.»

– ارسطو

 

 

قبل اینکه کسی از دستورات رهبرش پیروی کنه، صبر می کنه تا ببینه رهبرش اون شجاعت لازم رو داره یا نه. افراد به شجاعت رهبرشان نیاز دارن؛ رهبری می خوان که بتونه تصمیمات مهم و لازم بگیره و در همه حال صلاح گروه رو در نظر داشته باشه. اونا به کسی نیاز دارن که وقتی شرایط بد شد، میدون جنگ رو ترک نکنه و پشت اونا باشه. اگه اینجور رهبری داشته باشن، احتمال اینکه از خود شجاعت نشون بدن خیلی بیشتره.

مدیران شجاع، سختیا رو با آغوش باز قبول می کنن و به اونا مثل آزمونی نگاه می کنن که باید سربلند از اونا بیرون آیند. دقیقا مثل آهنگری که بر آهن سرخ چکش می زنه، سختی و شرایط سخت، این مدیران شجاع رو ورزیده و جسور می کنه و باعث می شه به راهبُرد فعلی خود بیشتر پایبند باشن.

رهبری که شجاعت لازم رو نداشته باشه، دنباله رو هستش؛ دنباله رویِ ایمن ترین راه ممکن که کمترین سختی رو داره. اینجور رهبری، به جای اینکه به طرف جلو رهبری کنه، روی چیزی که در گذشته به دست آورده خطر نمی کنه و همون راه قبلی رو ادامه می ده.

۲. رابطه مؤثر

رهبران استثنایی چه عادات فوق العاده ای دارن؟ " آموزشی

«هرچقدر که وسیله ارتباطی ما پیچیده بوده و جزئیات بیش تری داشته باشه، کمتر از راه این وسیله رابطه برقرار می کنیم.»

– جوزف پریستلی

 

 

، کار حقیقی یک رهبر رابطه برقرار کردنه. این ارتباطات، عنصر بنیادی رسیدن به اهداف روزانه مدیران موفقه. تا زمانی که خوب با بقیه رابطه برقرار نکنین، به همین راحتیا رهبر موفقی نخواهید شد.

اشخاصی که خوب با بقیه رابطه برقرار می کنن، الهام بخش هستن. این افراد ارتباطی حقیقی، احساسی و شخصی با طرف مقابل خود برقرار می کنن؛ اصلا هم مهم نیس که فاصله مکانی بین این دو چقدر باشه. اینجور افرادی، رابطه خود با طرف مقابل رو طبق درکی که ازش دارن برپا می کنن و این توانایی رو دارن که مستقیما به سراغ خواستهای اون برن.

۳. سخاوتمندی

رهبران استثنایی چه عادات فوق العاده ای دارن؟ " آموزشی

«رهبر موفق بیشتر خود رو سرزنش می کنه و اعتبارش رو بیشتر ندیده میگیره.»

– جون ماکسول

 

 

رهبران فوق العاده، دست و دل باز هستن. این افراد به تیم خود اعتبار می بخشن و اونا رو مشتاقانه ستایش می کنن. موفقیت تیم رو به اندازه موفقیت خودشون مهم می شمارند. این رهبران می خوان واسه همه کارمندان خود الهام بخش باشن تا به بهترین کارکرد خود برسن؛ اونم نه به خاطر اینکه مجموعه ای قوی تر واسه رسیدن به اهداف مشخص در اختیار دارن، بلکه این خود کارمندان هستن که واسه این جور رهبران اهمیت دارن.

۴. فروتنی

«فروتنی به این معنی نیس که خودت رو دست کم بگیری؛ به این معناست که کمتر به فکر خودت باشی!»

– سی. اس. لوئیس

 

 

رهبران فوق العاده، متواضع هستن. این افراد اجازه نمی دن که جایگاه شغلی شون باعث شه خود رو بهتر از بقیه بدونن. پس، این رهبران از هیچ کاری دریغ نمی کنن؛ اگه لازم باشه، آستینای خود رو بالا زده و دست به سخت ترین یا ناخوشایندترین کار ممکن میزنن تا مجموعه خود رو رو به جلو هدایت کنن. این افراد، هیچ وقت کاری رو که خودشون دوست ندارن بکننن، از زیردستان خود خواسته نمی کنن.

۵. خودآگاهی

«خیال باطله اگه کسی که خودشو نمیتونه مدیریت کنه، بخواد بقیه رو مدیریت کنه.»

– ضرب المثل لاتین

 

 

ضعف بیشتر مدیران در بحث خودآگاهی می تونه به دلیل انگیزهایی فریبکارانه یا کمبودهایی باشه که در شخصیت این افراد هست. در بیشتر موارد، این رهبران خود رو روشن فکرتر از بقیه می پندارند.

خودآگاهی پایه هوش هیجانیه؛ مهارتی که ۹۰ درصد از رهبران موفق از اون بهره مند هستن. واسه یک رهبر، خودآگاهی به این معناست که اون نه تنها تصویری روشن و دقیق از سبک رهبری خود داره، بلکه نقاط ضعف و قدرت خود رو خوب می شناسد. این جور افراد میدونن که کجا به مثل ستاره ای نورانی ظاهر می شن و کجا ضعیف عمل میکنن؛ پس راهبُرده هایی مؤثر واسه تکیه بر نقاط قدرت و جبران نقاط ضعف خود دارن.

۶. پیروی از قانون طلایی گوته

«رفتار شما با بقیه، بستگی به نوع نگاه شما به اونا داره؛ و رفتار شما، طرز رفتار و کارکرد اونا رو میسازه.»

– یوهان ولفگانگ فون گوته

 

 

این قانون طلائی که «با بقیه همون طوری رفتار کن که دوست داری با خودت رفتار شه»، فرض رو بر این می ذاره که همه آدما برابر هستن. این قانون می گه با زیردستان خود اون گونه رفتار کنین که دوست دارین رهبرتان با شما رفتار کنه. این قانون این فرضیه رو که «فرق هاست که افراد رو تحریک می کنه» رد می کنه. رهبران موفق یاد می گیرن که چی رفتار زیردستان خود رو شکل می ده، نیازای این افراد رو شناسایی می کنن و سبک رهبری خود رو با شرایط حاکم برابری میدن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   رهبری چیه؛ تعریف رهبری از دید ۳۳ مدیر برجسته دنیا 

۷. اشتیاق و علاقه

«اگه فقط روی مواردی متمرکز شید که واسه انجام اونا شور و شوق دارین، احتیاجی نیس که برنامه ریزیایی اون چنانی واسه شرایط بد آینده داشته باشین.»

رهبران استثنایی چه عادات فوق العاده ای دارن؟ " آموزشی

– مارک زاکربرگ

 

 

شور و شوق در انجام کارا مسریه. در طرف مقابل، خستگی و بی تفاوتی هم خیلی مسری هستن. هیچکی دوست نداره واسه مدیری کار کنه که نسبت به کاری که انجام می ده، اشتیاقی نداره. رهبران فوق العاده نسبت به کاری که انجام میدن ذوق دارن و سعی می کنن شوق و اشتیاق رو به دور و بریا خود القا کنن.

۸. موثر بودن

«ذات رهبری اینه که باید واسه آینده چشم انداز مشخصی داشته باشین. بله! باید چشم اندازی باشه تا اونو با قدرت گفته و در هر شرایطی بهش اشاره کنین. نمی تونین با سازی نامشخص ترومپت بنوازید!»

– تئودور هسبورگ

 

 

رهبران فوق العاده این رو میدونن که تنها داشتن چشم اندازی روشن کافی نیس. باید اون چشم انداز رو واسه مجموعه خود ترسیم کنین تا اونا هم بتونن روشن اونو ببینن. رهبران موفق این کار رو با داستان گفتن و تصویرسازیای شفاهی انجام میدن تا نه تنها همه بفهمن که به چه سمتی حرکت می کنن، بلکه حس کنن که کم کم به این چشم انداز نزدیک می شن. این باعث می شه که هر یک از زیرمجموعهای این رهبر موفق، چشم اندازی واحد رو واسه خود شخصی سازی کنه.

۹. قابل اعتماد بودن

«تنها کافیه خودتون باشین و از اعماق وجود خود صحبت کنین؛ این تموم اون چیزیه که یک مرد داره.»

– هیوبرت هامفری

 

 

قابل اعتماد بودن یعنی اینکه درباره همه چیز صادق باشین؛ نه تنها درباره اون چیزی که می گین یا عمل میکنین، بلکه درباره خود واقعی تون هم صادق باشین. زمانی که قابل اعتماد باشین، چیزی که می گین یا بهش عمل میکنین، هم جهت با خود واقعی شما هستش. زیردستان شما نباید مجبور شن دنبال انگیزهای مخفی شما بگردند. اگه اینجور شه، مطمئن باشین که اعتماد به شما و کارکرد اون شخص در مجموعه شما روندی فرسایشی رو طی می کنن.

رهبرانی که قابل اعتماد هستن، شفاف و قابل پیش بینی هستن. این افراد شاید کامل نباشن، اما از اون جهت که خود واقعی شون هستن قابل احترام ان.

۱۰. در دسترس بودن

«مدیریت مثل این می مونه که گنجشکی رو در دست خود نگه دارین. اگه اونو خیلی محکم بگیرین، این گنجشک رو خواهید کشت و اگه خیلی دست تون رو شل کنین، فرار می کنن و دیگر دست تون به این گنجشک نمی رسه.»

– تامی لاسوردا

 

 

رهبران فوق العاده از همون اول واسه مجموعه خود این رو روشن میگن که با آغوشی باز هرگونه رقابت، انتقاد و دیدگاه رو قبول می کنن. این رهبران از این واقعیت آگاه ان که محیط کاری که کارمندان از حرف زدن بترسند، دیدگاه های خود رو مطرح نکنن و سؤالای خود رو نپرسند، کل مجموعه رو به طرف شکست می برن. رهبران فوق العاده اطمینان حاصل می کنن که در دسترس زیرمجموعهای خود هستن و ایده پردازی رو در مجموعه خود به جریان انداخته ان.

۱۱. مسئولیت پذیری

رهبران استثنایی چه عادات فوق العاده ای دارن؟ " آموزشی

«رومیای قدیم رسم جالبی داشتن: هر بار که یکی از مهندسان اونا پلی می ساخت، اولین شخصی که باید از پل عبور می کرد، خود مهندس بود!»

– مایکل آرمسترانگ

 

 

رهبران فوق العاده هوای زیردستان خود رو دارن. این جور افراد هیچ وقت سعی نمی کنن تقصیر رو گردن دیگری بندازن و وقتی شکست می خورن، سرزنشا رو قبول می کنن. هیچ وقت از این نمی ترسند که بگن «از اینجا به بعد مسئولیتش با منه». اونا اعتماد کارمندان خود رو با حمایت از اونا جلب می کنن.

۱۲. هدفمند بودن

«رهبری این نیس که به بقیه نشون بدین و بگید که به کجا باید برسن. رهبری یعنی اینکه همراه با اونا راه رو طی کنین و بهش نقطه برسین.»

– کن کیسی

 

 

با اینکه یک چشم انداز تصویری روشن از نقطه هدف شما در اختیارتون قرار می ده، هدفمندی یعنی اینکه بدونیم به چه دلیل باید بهش نقطه برسیم. افراد همیشه دوست دارن حس کنن عضو مهمی از مجموعه خود هستن. رهبران فوق العاده این حس رو واسه این افراد به ارمغان میارن.

خلاصه اگه بخوایم بگیم…

تبدیل شدن به رهبری فوق العاده، معنیش این نیس که به یک باره همه این ویژگیای شخصیتی رو در خود جای بدین. می تونین با هم روی یک یا دو مورد اونا متمرکز شید؛ هر پیشرفت، شما رو رهبری موفق تر و مؤثرتر میسازه. اشکالی نداره اگه در اول راه فقط ادای بعضی از این رهبران موفق رو دربیاورید. هرچقدر بیشتر تمرین کنین، این اعمال به ضمیر ناخودآگاه شما نفوذ می کنن و در آخر می ببینن که شمام واقعا به رهبری فوق العاده تبدیل شدین.

جلسات کاری رو تبدیل به وسیله موفقیت خود کنین


۳

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید