الان ریزش مو به یکی از نگرانیای عمومی افراد تبدیل شده. این مشکل به دلیلای زیادی مثل استرس، آلودگی هوا، تغذیه ی نادرست، مشکلات هورمونی، کم خوابی و … رخ می ده. روشای مختلفی در سراسر دنیا واسه درمون ریرش و رشد سریع موی سر استفاده کرده می شه. در این مقاله به ویژگیای اجناس رشد مو و چندین مورد از روشای سنتی در این مورد می پردازیم. توجه داشته باشین که قبل از انتخاب و اجرا اجناس و علاجای سنتی با یک متخصص مشورت کنین و در آخر به درمون خود هم پایبند باشین.

 

اجناس رشد سریع مو

رشد سریع مو با موادی که شما رو از ریزش مو نجات می ده " آموزشی

افزایش جریان خون در بافت پوست سر و دور ریشهای مو از مهم ترین عوامل سرعت دادن رشد موهاست. به شکل طبیعی با ماساژ پوست سر می تونین به افزایش جریان خون در بافتای سلولی پوست سر خود کمک کنین. از طرفی داروها و اجناس افزایش رشد مو فارغ از اینکه با عنوان چه برندی به فروش می رسن باید بتونن خوب این مهم رو به انجام برسانند.

۱. شامپوها

خیلی از کالاهایی که با اسامی جورواجور به عنوان اجناس رشد سریع مو شناخته می شن در گروه شامپوها جای می گیرن. این دسته از شامپوها به طور عادی شامل مقادیری ماینوکسیدیل، کافئین، شکلای مختلف مواد معدنی و ویتامینا به ویژه ویتامین B6 و B3 هستن. این شامپوها در خیلی از موارد، مراحل شست وشوی موهای شما رو بهبود می بخشن و در بعضی موارد هم موجب کاهش ریزش موی سر شما می شن. در هر صورت شامپوها به تنهایی اثر چشم گیری در رشد دوباره موهای شما اجرا نخوان کرد و باید به شکل موازی با علاجای دیگر استفاده کرده شن.

۲. محلولا

بخش دیگری از اجناس رشد مو رو محلولایی تشکیل میدن که ممکنه اونا رو از عطاریا و به شکل دست ساز تهیه کنین یا مستقیما اجناس مورد نظر رو از داروخونه بخرین. در هر صورت ترکیبات اونا در بعضی موارد یه جوره، مثلا ممکنه ترکیباتی مثل گیاه گزنه، عصاره سیر، رزماری، آلوئه ورا، گیاه دم اسبی، حنا و … رو در هرکدام از اونا مشاهده کنین. در صورتی که محصول مورد نظر شیمیایی باشه حتما شامل مقادیری ماینوکسیدله که از ریزش شدید مو جلوگیری و به رویش دوباره اون کمک می کنه اما در صورت قطع یهویی مصرف دارو، دوباره شاهد ریزش شدید مو هستین.

۳. مکملا

ریزش مو به دلایل متفاوتی ممکنه اتفاق بیفته که یکی از اونا کمبود شکلای مختلف ویتامینا و مواد معدنی مورد نیاز واسه رشد و تقویت موهاست. معمولا مصرف شکلای مختلف ویتامینا به شکل موازی با دیگر مراحل درمون پیشنهاد می شه. در مصرف قرصای هورمونی مثل فیناستراید باید تا حد امکان احتیاط کنین و با دکتر مشورت کنین چون که در بعضی موارد مشکلات این داروها ممکنه سلامتی شما رو تحت اثر بذاره.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   راه هایی واسه کنترل خشم؛ چه جوری نگذاریم خشم ما رو کنترل کنه 

درمون ریزش مو و رشد سریع اون به روش سنتی

رشد سریع مو با موادی که شما رو از ریزش مو نجات می ده " آموزشی

۱.گزنه و سیر

سیر و گیاه گزنه رو ترکیب کنین و به مدت سی دقیقه بجوشونین. بعد عصاره به دست اومده رو به مدت یک ساعت روی موها و پوست سر خود بذارین.

۲. سفیده ی تخم مرغ، روغن زیتون و عسل

سفیده ی تخم مرغ رو با مقدار کمی روغن زیتون و عسل ترکیب کنین و بعد از بیست دقیقه روی سر خود بذارین. اجازه بدین کمه کم نیم ساعت در این حالت بمونه و در آخر با آب ولرم موهای خود رو شست و شو بدین.

۳. آلوئه ورا

آلوئه ورا به تنهایی اثر شگرفی بر ضخامت موها و درخشندگی اونا داره. اول ژل آلوئه ورا رو جدا کنین و ریشه و ساقه ی موهای خود رو بهش آغشته کنین. در صورتی که احساس ناراحتی نمی کنین اونو نشویید تا خوب جذب موهای شما شه.

۴. حنا، سدر و گیاه مورد

ترکیب این سه گیاه اثر شگرفی در سفت شدن ریشهای موی شما داره. واسه جلوگیری از رنگ گرفتن موها، نسبت حنا به هر کدوم از دو گیاه دیگر رو ۱ به ۳ در نظر بگیرین.

۵. هلیله سیاه و آملا

ترکیب دو گیاه هندی هلیله سیاه و آملا هم در رشد سریع مو تأثیرگذارند. ویتامینا و مواد مغذی موجود در این دو گیاه جدا از اینکه کاهش ریزش مو به جلوگیری از سفید شدن زودهنگام موها کمک می کنن. این دو گیاه رو می تونین به شکل خوراکی استفاده کنین یا با روغن اونا رو قبل از حموم یه مدت روی سر خود بذارین.

۶.اسطوخدوس

روغن این گیاه رو می تونین به همراه روغنای گیاهی دیگری مثل رزماری، آویشن، هسته ی انگور و جوجوبا ترکیب کنین و روی پوست سر خود بمالید و حدود پنج دقیقه ماساژ بدین. این کار جدا از اینکه خون رسانی بیشتر موجب درمون پوست سر و افزایش رشد موها میشه.

۷. ریشه ی گیاه بابا آدم

جوشونده ی غلیظ این گیاه رو می تونین روی سر خود ماساژ بدین. این گیاه به تنهایی در کاهش ریزش و افزایش رشد مو تأثیرگذار هستش. ترکیب این گیاه با گیاه رزماری هم باعث تقویت ریشهای مو می شه.

۸. تخم کتان

دانه های کتان رو در آب بجوشونین تا ترکیبی غلیظ و ژل مثل به دست بیاد. این ژل جدا از اینکه خاصیت مرطوب کنندگی باعث تقویت و رشد سریع موها میشه.

۹. گیاه دم اسبی

مقداری از دم اسبی خشک شده رو در آب بذارین و اجازه بدین چند ساعت خیس بخورد. بعد از اینکه آب اونو گرفتید اجازه بدین خنک شه. این محلول طبیعی رو روی پوست و موی سر خود بذارین تا با افزایش جریان خون باعث سرعت دادن رشد موهای شما شه.

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید