احساس می کنین در کاراتون غرق شدین؟ یاد بگیرین چیجوری هدف تون رو به تکهای کوچیک قابل هضم و یعنی به قدمای کوچیک تقسیم کنین.

مدیریت ایده آل به سبک چهارگانه (که در اون کارا طبق اولویت به مهم و فوری، مهم و غیرفوری، غیرمهم و فوری و غیرمهم و غیرفوری تقسیم می شن) می گه لازم ترین حرکت واسه موفقیت و بهره وری در کسب وکار اینه که بیشترین زمان واسه کارای «مهم و غیرفوری» صرف شه. مدیریت چهارگانه ، زمان خود رو در طول روز صَرف برنامه ریزی دراز مدت، گسترش روابط و آموزش کارکنان واسه انجام کارا به نمایندگی از شرکت می کنه. توجه کنین که این نوع مدیریت هیچ وقتی رو به بررسی ایمیل، جواب دادن به پیغام گیر تلفن و شرکت در جلسات اختصاص نمی ده.

راه هایی واسه افزایش بهره وری  آموزشی

تعداد خیلی از کارآفرینا به تنهایی عمل میکنن؛ اونا در عین حال آشپز، ارباب، پادو و مستخدم کسب وکار خودشون هستن. خیلی از اونا واسه خود خونواده ای دارن و خیلی دارن سعی می کنن هندوانهایی رو که با یک دست شون ورداشته ان، سالم به مقصد برسانند. به نظر من دلیل اینکه خیلی از کار و کاسبیا با شکست روبرو می شن همینه. با سبکی که بیشتر ما سعی داریم با مشکلات روبرو شیم تقریبا هیچ راهی واسه مقابله با این آشوب وجود نداره.

راه هایی واسه افزایش بهره وری  آموزشی

اگه می ببینن که هر روز و هرشب پیوسته کار می کنین و هنوز هیچی زیادی به دست نیاورده اید، صبر کنین، دوباره فکر کنین و یک راه و روش جدید رو به کار بگیرین.

راه هایی واسه افزایش بهره وری  آموزشی

میزان بهره وری تون رو

فرض کنیم شما واسه کسب وکار خود یک چشم انداز بلندمدت (۵ساله) و یک چشم انداز کوتاه مدت (۶ماهه) در نظر گرفتین. فعالیتا و اقدامات روزمره ی شما به وسیله این هدف و چشم اندازه که هدایت می شه، پس منطقیه که با یک طرح کاری، قوی شروع کنین.

این هدف بزرگ می تونه در قدمای زیاد کوچیکی به دست بیاد، طوری که به شکل پیوسته اقدام کنین. به محض اینکه باور داشته باشین هر کاری رو که لازمه، دوست دارین و یا بهتره، می تونین انجام بدین، این سوال رو از خود بپرسید که «بهترین راه واسه این که امروز بیشترین استفاده رو از زمان و انرژی ام بکنم چیه؟»

بث و جیمز هود، بنیانگذاران «نقشه کجاست؟» هستن، سایتی که به علم آموزان و دانشجویان کمک می کنه راه گذار خود رو به جامعه و جهان واقعی پیدا کنن. این دو برنامه های یک و پنج ساله واسه درآمد، اجناس، خدمات و تأثیرگذاری شرکت خود تعیین کردن. این دو هدف شون رو به تکهای کوچکتر تقسیم کردن که من اونا رو پله می اسمم. مثلا اونا هدفی بلندمدت دارن مبنی بر اینکه تبدیل به سخنرانان حاذقی بشن که واسه دانشجویان دانشگاها صحبت می کنن. اولین پله ی اونا ساختن یک بستر ملی واسه شناخته شدن به عنوان سخنرانه. فعالیتایی که واسه این پله مورد نیازه عبارت ان از: درست کردن یک جعبه وسیله سخنرانی و رسانه، برنامه ریزی کردن واسه ۱۰ مصاحبه ی رادیویی در ماه، اضافه کردن ۱۰۰۰ نفر در ماه به سایت و بهبود بخشیدن مهارتای ارائه و سخنرانی.

اونا تصمیم گرفتن هر روز شش قدم مهم طبق رسیدن به پله شون بردارن. قدمایی که برمی دارن بسیار ساده و قابل اندازه گیری ان. اونا هیچ وقت بیش تر از شش قدم در لیست کارای روزانه شون قرار نمی دن و هر روز دو ساعت از وقت شون رو به برداشتن این شش قدم اختصاص میدن. در این دو ساعت گوشی موبایل و وسایل الکترونیکی شون رو خاموش می کنن و تمرکزشان رو به تنهایی روی این قدما می ذارن. اگه کارشون در همون روز تموم نشه اونو به روز بعد میندازن و برنامه شون رو جوری تنظیم می کنن که از هیچ کاری عقب نیافتند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   راه های جلب اعتماد مشتری واسه افزایش فروش 

اونا پلهایی دارن که مربوط به ارزشای عمیق ترشان در زندگی می شه مثل ازدواج، محیط خونه، سلامت فیزیکی، خدمت به جامعه، معنویات و چیزای دیگه ای به جز اینا. واسه هر کدوم از اینا هم باید برنامه ای اختصاص دهند، وقت بذارن و قدمی بردارن. اینجوری خانوم و آقای هود، شش قدم رو به طرف هدف بلندمدت شون با گذاشتن وقت کمی از هر روزشون برمی دارن. اونا در آخر هر روز می تونن بهره وری شون رو با کارا و قدمای کوچیکی که ورداشته ان سبک سنگین کنن. لیست شون کم کم تبدیل به یک نوع دفتر خاطرات موفقیت می شه و بعدا می تونن واسه انگیزه گرفتن بهش مراجعه کنن.

راه هایی واسه افزایش بهره وری  آموزشی

ازدواج

پروژه تون رو مثل موم در دست بگیرین

فهرستی از کارایی که هر روز انجام میدید تهیه کنین. اگه شما مثل بیشتر مؤسسان و کارآفرینا هستین، شاید خودتون این کارا رو انتخاب نکردین. همین الان ۱۰ دقیقه وقت بذارین و فهرست زیر رو تهیه کنین:

  • تموم کارا و پروژه هایی که هم حالا من رو مشغول کردن.
  • نقشایی که در زندگی و در محل کارم دارم (پدر یا مادر، همسر، مدیر، رهبر فکری، حسابدار، کارمند و چیزای دیگه ای به جز اینا). روراست باشین و همه اونا رو بنویسین.
  • تموم چیزایی که ذهن تون رو مشغول کردن، اما هنوز انجام شون نداده اید (کارای تموم نشده، فعالیتای خلاقانه، ایده های جدید تولید محصول و چیزای دیگه ای به جز اینا).

راه هایی واسه افزایش بهره وری  آموزشی

حال اگه از شیشه ی عینک هدفای بلندمدت تون نگاه کنین، کدوم یک از این نقشا و پروژه ها در اولویت اول قرار می گیرن؟ کدوم یک از اینا هستن که اگه تموم وقت و انرژی خود رو به شکل پیوسته صرف اونا می کردین، بزرگ ترین اثر رو در زندگی مالی، عاطفی و شخصی شما داشتن و به شما احساس زنده بودن می دادن؟ پیدا کردن اولویتا و پیاده کردن روشای بالا در رسیدن به اهداف تون باعث می شه میزان بهره وری و انرژی شما تا حد زیادی افزایش پیدا کنه.

به اندازه کافی کار کردن واسه هدف، بیشتر از اینکه چیزی باشه که به خودیِ خود وجود داشته باشه، یک تصمیم از طرف شماس. اگه هدف تون واسه شما روشن و مشخص باشه و اولویتای تون رو واسه رسیدگی به سلامت شخصی، روابط، کارای منزل و کسب وکارتان مشخص کرده باشین، دارین سنگ تموم می ذارین. بدونین که همین مقدار کافیه، نیازای شخصی تون رو به رسمیت بشناسین، استراحت کنین، از زندگی تون لذت ببرین و تماشا کنین که چه نتایج خوبی به سراغ تون خواهند اومد.

منبع : entrepreneur۱

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید